Bīdreiba "Latgolys Producentu Grupa"

LATGOLYS PRODUCENTU GRUPA

Biedrības “Latgolys Producentu Grupa” mērķis ir latgaliešu mūsdienu kultūras, īpašu uzsvaru liekot uz dažādu žanru latgaliešu mūziku, radīšanas veicināšana un popularizēšana. Uzdevumi šo mērķu īstenošanai ir bijuši latgaliešu mūzikas publicēšanas atbalstīšana, izdodot dažādu latgaliešu mūziķu ierakstus, veicinot to popularizēšanu, kā arī dažādu latgaliešu mūsdienu kultūras notikumu rīkošana, kas veicinātu gan mūziķu, gan literātu, gan citu latgaliešu mūsdienu kultūras dalībnieku darbošanos, iesaisti un kultūras procesu popularizēšanu. Viens no darbības galvenajiem uzdevumiem ir arī latgaliešu valodas lietošanas veicināšana dažādos kultūras žanros.


Biedrība “Latgolys Producentu Grupa” dibināta 2007. gadā un vairāk nekā desmit darbības gadu laikā izdoti vairāk nekā 20 latgaliešu mūzikas ieraksti pamatā tradicionālās un pop/rock mūzikas žanros, visi ieraksti bijuši nekomerciāli – izdoti postfolkloras grupas “Rikši”, dziedātājas Lauras Bicānes, grupu “Dabasu Durovys” un “Bez PVN” audio diski, folkloras kopas “Sovvaļnīki” disks, Kārsavas daņču muzikantu audio disks, izdevums “Škilbanu sīvas”, Latgales kongresa simtgadei veltītais audio disks “Pīmiņ, bruoļ!”, kā arī audio disku, klausāmgrāmatu “Latgalīšu puosokys i puorsokys” un citi audio ieraksti. 2017. gada maijā Rēzeknē biedrība rīkoja pasākumu “Latgalīšu volūdys nakts”, nodrošinot 24 stundu latgaliešu literatūras un mūzikas maratonu Festivāla parkā.


2018. gadā biedrība iesaistījusies arī mūzikas festivāla “Muzykys Skrytuļs” rīkošanā, īsteno latgaliešu literatūras veicināšanas projektu “Dūmoj ar komatim”, rīko pasākumu sēriju Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, starpkultūru dialoga veicināšanai Latgales reģionā darba uzdevumu programmā, kā arī citas aktivitātes. Biedrība ir viens no latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” idejas iniciatoriem un pirmo piecu gadu rīkotājiem, padomdevēja veidā atbalstījusi arī turpmāko balvas norisi. Pieredze video darbu veidošanā un veidošanas organizēšanā – folkloras kopas “Upīte” danču video DVD “Dzīduot muoku, doncuot muoku” vajadzībām, video darbu organizators videoklipu filmēšanā Šķilbēnu etnogrāfiskajam ansamblim (2016. gads) un grupai “Bez PVN” (no 2008. līdz 2018. gadam), Latgaliešu kultūras gada balvai “Boņuks” (no 2008. līdz 2013. gadam).

Biedrības darbību 2018. gadā atbalsta Valsts kultūrkapitāl fonds mērķprogrammā "Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts".